Zanim zdecydowałem się aplikować do szkoły zawodowej na kierunek „mechanika samochodowa” dokładnie przeanalizowałem opis tego kierunku na stronie internetowej szkoły, mechanik samochodowy Gdańsk.

Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie, na zajęciach dydaktycznych miał być realizowany program mający przygotować absolwenta do zawodu mechanika pojazdów samochodowych i zdobycia umiejętności do aktywnego funkcjonowania na rynku pracy. W teorii wyglądało to dość obiecująco, jednak jak wiadomo czasem teoria znacząco różni się od praktyki.

Wyszczególnione predyspozycje psychofizyczne, które miały stanowić o odpowiedniości danego kandydata do zdobycia zawodu mechanika utwierdziły mnie w przekonaniu, że mechanika samochodowa jest tym, co chcę w życiu robić. Miałem zarówno zainteresowania techniczne, jak i koordynację zmysłowo-ruchową oraz wyobraźnię przestrzenną. Byłem też dość odporny na warunki środowiska pracy, bo nie przerażała mnie ciężka fizyczna praca w przytłaczającym warsztacie naprawczym.

W trakcie nauki w szkole zawodowej zdobyłem cenną wiedzę na temat funkcjonowania pojazdów, ich obsługi oraz naprawy. Nauczyłem się jak sprawdzać stan techniczny zespołów i pojazdów, jak lokalizować i usuwać uszkodzenia oraz jak wykonywać montaż i demontaż poszczególnych układów i podzespołów. Obsługa techniczna i naprawa pojazdów sprawiają mi wiele satysfakcji, dlatego wiem, że dobrze wybrałem sobie zawód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *