Osoby, które zastanawiają się nad rozpoczęciem edukacji, która pozwoli im podjąć pracę na stanowisku mechanika samochodowego, mogą mieć pewność, że zawód ten jest nie tylko stabilny, ale bardzo przyszłościowy, a zarazem  dochodowy.

Choć początkowa pensja świeżo upieczonych mechaników samochodowych wynosi około 2000 zł netto, to warto dodać, iż wynagrodzenie zasadniczo wzrasta wraz ze stażem pracy. Bardzo często mechanicy samochodowi pracujący w mniejszych warsztatach, zatrudniani są jedynie na umowę zlecenie, zatem ich wypłata ściśle uzależniona jest od przepracowanych w ciągu dnia godzin. Choć wiele osób stroni od podpisywania umowy zleceniowej, to praca w takim charakterze jest idealna dla osób, które są w trakcie nauki.  Dodatkowym elementem, który wpływa na wielkość otrzymywanych zarobków, jest miejsce pracy. Dla porównania mechanicy zatrudniani w lokalnych warsztatach otrzymują o połowę mniejsze wynagrodzenie, niż ich koledzy zatrudnieni w autoryzowanych serwisach samochodowych.  Ponadto mechanicy samochodowi podczas wyboru dogodnego miejsca pracy, biorą pod uwagę oferowane przez firmę świadczenia pozapłacowe, dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, oraz możliwości uzyskania premii uznaniowej.

Na największe zarobki mogą liczyć osoby, które zdecydowały się otworzyć własny warsztat lub serwis samochodowy. Choć jest to bardzo kusząca perspektywa, to mechanicy otwierający swój biznes, powinni  zatroszczyć się o pozyskanie jak największej ilości zleceń, aby ich samozatrudnienie miało jakikolwiek sens.

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *