Wczoraj do naszego warsztatu przyjechało auto, które na pewno nie działa tak, jak powinno i pomimo wielu godzin poświęconych dokładnemu przeglądowi i analizie działania wszystkich urządzeń i podzespołów nie udało mi się jeszcze zlokalizować źródła usterki i zastanowić się nad jej naprawą. Nad samochodem siedzę już szóstą godzinę, a większości przypadków przyczynę awarii udaje mi się zlokalizować w pierwszych dwóch. Niestety, nie tym razem. Jestem już bardzo zły – zły na siebie i zły na ten samochód, że jego usterka jest na tyle mała i głęboko skryta, że ja, mechanik samochodowy Gliwice z bogatym doświadczeniem zawodowym nie mogę jej zlokalizować.

Jeśli uda mi się dzisiaj znaleźć źródło problemów i je zniwelować to obiecuję sobie, że w ramach relaksu i odpoczynku zafunduję sobie dziś wieczorem seans odprężający w postaci dwóch lub trzech schłodzonych piw, dobrej pizzy i jakiegoś ciekawego filmu. Pracę powinienem skończyć po 17.00, dlatego jeśli dobrze pójdzie to już o 18.00 będę siedział na ulubionym fotelu i zajadał i zapijał się pysznościami.

Klientowi bardzo zależało na szybkiej naprawie samochodu, dlatego jeśli do 17.00 nie uda mi się uporać ze zleceniem, to żadnego relaksu nie będzie, będą natomiast dodatkowe, nerwowe godziny spędzone w warsztacie samochodowym. Takiego scenariusza wolałbym uniknąć, dlatego w ciągu kolejnych godzin pracy muszę się zebrać w sobie i całkowicie skupić na zadaniu od tego zależy w końcu sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *