Oprócz naprawy aut dostarczanych do warsztatu przez klientów, do moich zawodowych obowiązków należy również wykonywanie corocznych przeglądów technicznych pojazdów drogowych i podbijaniu odpowiednich pieczątek w dowodach rejestracyjnych. Chociaż z reguły preferuję grzebanie przy samochodzie i rozgryzanie samochodowych problemów, to od czasu do czasu z wdzięcznością witam nowych klientów chcących wykonać przegląd. Oznacza to bowiem kilkanaście minut bez brudzenia rąk smarami i usiłowania zrobienia czegoś z niczego.

Klienci, którzy przyjeżdżają na przegląd są bardzo różni. Co ciekawe, ja mam akurat takie szczęście, że większość moich klientów to kobiety. Przykładowo, jakiś tydzień temu do naszej stacji kontroli pojazdów zawitała młoda kobieta, której samochód nie miał mazowieckich tablic rejestracyjnych. Okazało się, że pani Marlena jest właśnie w podróży służbowej, na którą przyjechała aż z Rzeszowa, i w trakcie jazdy przypomniało jej się, że nie ma zrobionego przeglądu. Przegląd wyszedł jej już tydzień temu, więc przez ostatnie 7 dni jeździła trochę nielegalnie. Nie chcąc wracać bez przeglądu do Rzeszowa postanowiła całą sprawę załatwić na miejscu, w Płocku, mechanik samochodowy Płock.

Przez piętnaście minut, które poświęciłem na kontrolę działania samochodu pani Marleny, dowiedziałem się o tej kobiecie wielu ciekawych rzeczy. Pracuje jako kierownik regionalny w przedstawicielstwie handlowym pewnej firmy kosmetycznej, w związku z czym od czasu do czasu musi odbywać długie podróże. Kobieta ma 32 lata i mieszka z dwoma kotami, które podczas jej nieobecności przebywają u sąsiadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *