Chyba do końca życia nie odpłacę się mojej przyjaciółce, Agacie, która zgodziła się pogadać ze swoim ojcem i zapytać go czy czasem nie istniałaby możliwość zatrudnienia mnie w jego warsztacie samochodowym na stanowisku mechanika, mechanik samochodowy Opole. Tata Agaty ma największy i najbardziej znany warsztat samochodowy w całym Opolu, a praca dla niego byłaby dla mnie okazją do zdobycia cennego doświadczenia i nauczenia się zawodu. Nawet jeśli nie zgodzi się mnie zatrudnić, to mógłby chociaż wziąć mnie na półroczny staż finansowany z urzędu pracy. Jestem przekonany, że gdybym się odpowiednio zakręcił to na pewno taki staż mógłbym sobie załatwić.

Agata ma ze swoim tatą rozmawiać dzisiaj po południu, a ja już nie mogę wysiedzieć ze zniecierpliwienia, cały czas wpatruję się w komórkę i sprawdzam czy czasem Agata do mnie już nie zadzwoniła. Dzwonek mam ustawiony na maksymalną głośność, dlatego wątpię żebym nie usłyszał przychodzącego telefonu – nie potrafię się jednak powstrzymać przed ciągłym sprawdzaniem.

Dobrze jest mieć taką przyjaciółkę, jak Agata – nawet jeśli nie uda jej się nic wskórać u swojego ojca, to przynajmniej będę miał świadomość, że próbowała. W poszukiwaniach pierwszej pracy trzeba się przecież łapać wszystkich możliwości, bo mało kto chce do pracy kogoś, kto nie ma doświadczenia zawodowego. Wszędzie, nawet w warsztacie, trzeba już coś umieć robić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *