Przeglądając portale internetowe, bardzo łatwo znaleźć wszelkie informacje na temat autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko doradcy klienta, przedstawiciela handlowego czy pracownika biurowego. Trudno jednak znaleźć wskazówki, w jaki sposób powinien zaprezentować się kandydat ubiegający się o stanowisko stricte fizyczne.

Od osób starających się o stanowisko mechanika samochodowego wymaga się przede wszystkim doświadczenia zawodowego, najlepiej potwierdzonego referencjami i świadectwem pracy. Czy zatem mechanicy samochodowi, którzy ubiegają się o stanowisko w renomowanym warsztacie samochodowym, muszą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w szczególny sposób?

Rozmowa kwalifikacyjna tak naprawdę jest kolejnym etapem rekrutacji. Pierwszy etap to selekcja CV danego kandydata, zatem jeżeli pracodawca stwierdzi, iż mechanik samochodowy ubiegający się o pracę w jego firmie, posiada wystarczające doświadczenie zawodowe, zaproszenie na rozmowę może zostać potraktowane jako duży sukces.

Choć w przypadku  rozmowy o pracę w zawodzie mechanika samochodowego, kandydaci nie muszą przykładać dużej wagi do ubioru, to warto, aby ich strój był schludny i elegancki.

Sposób wypowiedzi kandydata jest równie ważny, jak jego wizerunek. Praca mechanika samochodowego wiążę się z notoryczną pracą z klientami, dlatego kandydaci powinni charakteryzować się kulturą osobistą i dobrym wychowaniem.

Duże znaczenie podczas rozmowy o pracę mechanika samochodowego, ma również ukazanie potencjalnemu pracodawcy, swoich mocnych stron, niebywale cenionych w tym zawodzie, takich jak: sumienność, rzetelność oraz umiejętność organizowania pracy własnej.

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *