Jakbyśmy nie próbowali czarować i udawać, że jest inaczej, prawda jest niestety taka, że większości Polaków nie stać na kupienie nowego auta, w związku z czym są oni zmuszeni do zakupu używanego samochodu, bardzo często sprowadzonego z zagranicy. Budżet na taki samochód nie jest zazwyczaj zbyt duży i mieści się w granicach 5-15 tysięcy złotych. W tym zakresie cenowym można kupić auto w dobrym stanie, jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość i nastawić na długie poszukiwania. I nie oszukujmy się, nikt nie sprzeda nam dobrego auta za jakieś psie pieniądze. W biznesie aut używanych coś takiego jak „okazja” nie istnieje.

Uważajmy na komisy. Często nie brakuje w nich nieuczciwych sprzedawców, dlatego lepiej poszukać samochodu u prywatnego sprzedawcy, zwłaszcza, gdy właściciel ma auto od nowości. Wiadomo jednak, że takich okazji jest mało, a do tego szybko znikają.

Co więcej, lepiej unikać najpopularniejszych modeli, bo (co paradoksalne) znaleźć dobry egzemplarz i trudniej wynegocjować cenę. Samochody mniej znanych marek kupimy za niższe kwoty, bo takie nie sprzedają się tak szybko. Uważajmy też na auta „bezwypadkowe”, często sprowadzane z zagranicy. Bardzo często to zwykłe oszustwo handlarzy. Lepiej kupić auto po niewielkiej kolizji, o której właściciel nas poinformował, niż niby „bezwypadkowy” samochód, który tak naprawdę uległ bardzo poważnej kolizji.

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *